O nás

Kdo jsme a jak to začalo?IMG_7194

Jsme dvě maminky, Veronika Dohnalová a Martina Žákovská, kterým není jedno, jaký odkaz zde zanechají svým dětem. Věříme, že nám bylo souzeno se potkat. Máme společný sen a skvěle se pro jeho dosažení doplňujeme.

Původní myšlenka na obchod s regionálními produkty je stará už pět let, ale situace se nakonec vyvinula jinak. Sen však zůstal. Postupem času, s přibývajícími členy našich rodin, začal přibývat i vyprodukovaný odpad. Přestože jsme jej poctivě třídili, stále jej bylo dost.

Po nástupu na rodičovskou jsme začaly žít jiným životním stylem a dostaly se k novým informacím týkajících se života bez odpadu. Od té doby nás těší hledat nové možnosti, jak redukovat odpad v našich domovech.

 

Proč to děláme?

Uvědomujeme si, že Země je dědictví naše i našich dětí. A je jen jedna. Žádný plán B, kde žít, nemáme. Dnešní konzumní společnost stále nabývá a spolu s ní i odpad, kterého se neumíme zbavit. Nejlepší řešení je podle nás odpad vůbec nevytvářet.

Věříme, že je na Přerovsku mnohem více lidí, kteří přemýšlejí stejně a rádi by svůj odpad omezili již při nakupování. A kromě odpadu i uhlíkovou stopu, která vzniká při dojíždění do bezobalových obchodů v okolních městech. A tak jsme se rozhodli tuto možnost Přerovanům nabídnout.

 

Co je náš cíl?

Chceme vytvořit místo, které bude nabízet příjemné plnění povinností každodenního nakupování. Představujeme si prostor, kam budete chodit rádi, s úsměvem a bude vás těšit se s námi potkávat, sdílet své zkušenosti a také tvořit a pomáhat. Naší snahou je omezit odpad v celém dodavatelsko-odběratelském řetězci. Z toho důvodu nabízíme v obchůdku široký sortiment zboží převážně na váhu do vlastních (příp. vratných nebo recyklovatelných) obalů. Můžete si nakoupit trvanlivé potraviny, drogerii, kosmetiku i doplňky do domácnosti. Důležité je pro nás získávání kvalitního zboží z lokálních zdrojů, kde to jen bude možné.

 

... a ještě něco navíc

Společně vytváříme komunitu lidí, kteří jsou, stejně jako my, nadšení do života bez odpadu a chtějí sdílet nápady na ochranu životního prostředí. Také plánujeme postupně rozšířit naši přednáškovou činnost pro širokou veřejnost, se kterou jsme začali v listopadu v loňském roce. Podařilo se nám zorganizovat přednášky v Přerově, Pavlovicích u Přerova, Oseku nad Bečvou a Hranicích na Moravě. Pokaždé nás mile překvapila účast i zapojení lidí. Díky tomu věříme, že má tento projekt v Přerově opravdu smysl.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení