Kmín římský celý

Kód: KT49
Neohodnoceno
1 100 Kč / ks
Zrovna nemáme, ale brzy mít budeme
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Římský kmín, nebo také šabrej kmínovitý je druh kmínu, který má svoji specifickou chuť. Jeho domovinou je jen jediné místo na světě – údolí Nilu v Egyptě. Již dlouhou dobu se ovšem pěstuje v mnoha teplých oblastech: ve východním Středomoří, severní Africe, Indii, Číně a Severní i Jižní Americe. Již Egypťané dávali svým faraonům do pyramid římský kmín, který pravděpodobně považovali za léčivý prostředek. Římané jej používali místo pepře a jako pastu si jej mazali na chleba. Olej z římského kmínu se dodnes požívá jako přísada do těžkých orientálních parfémů.

Využití v kuchyni: chuť římského kmínu je příjemně čerstvá, silná, aromatická, pronikavá, lehce nahořklá, zemitá a teplá a hlavně úplně jiná, než chuť dobře známého kmínu kořenného. Můžeme jej přidat do kysaného zelí, do chleba, do dušených jídel z masa nebo zeleniny. Je také dobrý s fazolemi, kuřetem, jehněčím masem, čočkou, cibulí, bramborami, rýží a s tykví. Vůně se zvýrazní opražením plodů před umletím nebo jejich osmažením na oleji, použijí-li se vcelku. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Římský kmín používejte vždy jen v malém množství, jelikož jak již bylo zmíněno, jeho chuť je daleko výraznější, než u kmínu klasického.

Využití v lékařství: užívání římského kmínu příznivě působí na trávení. Jak při zácpách, tak při průjmových onemocněních či menstruačních potížích uvolňuje bříšní křeče a snižuje napětí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Koření, čaj, bylinky
Země původu: ČR
Datum minimální trvanlivosti: 6/2023
Položka byla vyprodána…