Hořčice žlutá celá

Kód: KT41
Novinka
Neohodnoceno
600 Kč / kg
Máme (0,83 kg)

Hořčice bílá, nebo také lidově ohnice, pochází ze zemí kolem Středozemního moře a západní Asie. Ve středověké Evropě byla hořčice jediným kořením, které si mohli dovolit obyčejní lidé. Hořčičná semena obsahují bílkoviny, mastné kyseliny asinapin, který se při narušení rostlinných buněk štěpí a uvolňuje látky dodávající hořčici ostrost. Ostře palčivou chuť hořčice vytváří enzym myrosináza, jenž začíná působit při styku s vodou.

Využití v kuchyni: hořčice bílá se hodí do okurkového láku, nakládané zeleniny, do rybích marinád a do koření na uzeniny. Také ji můžeme použít jako konzervační prostředek při nakládání masa a zeleniny. Velice oblíbená je i hořčičná omáčka. Hořčici je dobré přidávat ke konci vaření, aby neztratila svoji ostrost.

Využití v lékařství: hořčice aplikovaná zevně pomáhá při revmatických a artritických potížích. Také podporuje trávení a zvyšuje prokrvenost. Zábaly z hořčičné mouky léčí natržené svaly. Známé jsou i hořčičné náplasti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení