Gel do myčky (NOVÉ SLOŽENÍ)
Kód: TV64Detailní popis produktu
Gel do myčky dostal inovovanou recepturu a hravě si poradí i s vydatně znečištěným nádobím. Tvoří ho výtažek z mýdlových ořechů získaný nejšetrnější metodou extrakce za studena, přírodní tenzid se skvělou odmašťující silou a jedlá soda, která si hravě poradí se zaschlými zbytky jídla. Krmit s ním můžete všechny typy domácích myček, k přírodě je šetrný a jemně voní po ekologicky vypěstovaných pomerančích. Za svou kvalitu a nekompromisní šetrnost k životnímu prostředí si vysloužil přísný certifikát EcoGarantie.
Jak se používá
Do zásobníku na mycí prostředek nalejte přiměřené množství přípravku (cca 30 ml - přibližně 1 uzávěr).
Při silně znečištěném nádobí:
- pomůžeme gelu přidáním lžíce bělicího prášku PUER
- zesílit účinky gelu pomůže i jedlá soda BIKA, která zároveň zbaví myčku případného zápachu
Na co si dát pozor
Náš přípravek neobsahuje fosfáty, které slouží k „vychytávání“ minerálních složek z vody. Pro dokonalý výsledek mytí proto doporučujeme důsledně doplňovat sůl do myčky a dobře nastavit dávkování leštidla/oplachu.
Pro dobrý výsledek „eko myčkování“ je také potřeba pravidelně myčku čistit. Jak správně udržovat myčku na nádobí, se dočtete níže.
Složení
Bezpečnost

O ZPŮSOBUJE BÍLÝ POVLAK NA NÁDOBÍ A JAK SE HO ZBAVIT?
-
Povlak je způsoben usazenými minerály z vody. Je nutné používat Oplach - leštidlo, pravidelně doplňovat Regenerační sůl a čistit filtr i celou myčku.
-
Pokud zůstává na nádobí bílý povlak, máme vyzkoušeno, že pro lepší výsledek mytí někdy stačí ubrat leštidlo. Nastavení dávkování leštidla se liší myčka od myčky. U některých značek je nutné se poradit s návodem, která tlačítka v jakém pořadí mačkat, neboť intuitivně na to přijít takřka nelze.
JAK ČISTIT MYČKU NÁDOBÍ?
-
Pro optimální výsledek ekologického používání myčky na nádobí je třeba spotřebič pravidelně čistit. Četnost si odvodíme podle toho, jak často myčku používáme, jak máme tvrdou vodu a jak ušpiněné nádobí do ní dáváme. Bývá to 1x měsíčně nebo i 1x za týden.
-
Čistíme filtr myčky, který po vyjmutí otřeme suchou papírovou utěrkou, jednou za čas jej propláchneme v lázni z horké vody s rozpuštěným práškem PUER.
-
Velký vliv na kvalitu mytí má čistota ramen. Je velmi vhodné jednou za čas je vymontovat a propláchnout vodou pod tlakem - děláme to tak, že odmontujeme sprchovou hlavici a do otvoru ramene myčky pustíme proud vody. Pokud ramena nečistíte pravidelně, možná se budete divit, až to uděláte poprvé, co vše se v nich nachází a znemožňuje průtok vody.
-
K celkovému čištění myčky použijeme bělicí prášek PUER, spolu s Odstraňovačem vodního kamene. Stačí po lžíci od každého nasypat na dno a myčku bez nádobí zapnout na celý mycí cyklus na maximální teplotu.
JAKOU TEPLOTU VODY NASTAVIT?
-
Pokud používáme prostředky bez enzymů, jako jsou ty naše, nastavujeme vyšší teploty. Obdobně jako u praní v pračce, považujeme ekologický dopad zvýšení teploty oproti dopadu používání syntetických a toxických prostředků za výrazně přijatelnější. Finanční náklady na zvýšení teploty máme prozkoumané u pračky, kde 10 °C znamená cca 70 halířů.
PŘECHÁZÍM Z KONVENČNÍCH PROSTŘEDKŮ DO MYČKY NA EKO PROSTŘEDKY - JE TŘEBA TO NĚJAK ŘEŠIT?
-
Začínáme vyčištěním myčky (popsáno výše). Oplach doplníme do zásobníku, až dojde, sůl také.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Nádobí |
---|---|
Minimální trvanlivost: | 5.9.2024 |
Země původu: | ČR |