Zažít město jinak

Milí bezobaloví přátelé,

přijměte naše srdečné pozvání na festival

Zažít město jinak

Jsme jeho hrdým spolupořadatelem a potkáme se při dopoledním programu
v parku na Náměstí Svobody

v sobotu 11.9.

Den začneme v 9 hodin společnou snídaní v trávě s místními zemědělci Jakubem Špunarem (rostlinná výroba) a Petrem Čechem (živočišná výroba), kteří nám povědí o tom, proč je důležité podporovat lokální zemědělství. Připravíme k tomu i malou ochutnávku nejen jejich produktů.
Bude se vám hodit něco na sednutí do trávy a snídaně. Bylo by pěkné, kdyby se vaše snídaně skládala z reginálních produktů.

Okolo půl desáté pozvolna přejdeme s tématem besedy k omezování odpadků v domácnosti. Tématem nás provede Martina Dlouhá, spoluzakladatelka našeho obchodu. Máme pro vás připraveny praktické tipy a ukázky, které se vám mohou hodit třeba u vás doma nebo v zaměstnání. I při této besedě by se vám hodilo něco na sezení v trávě.

Půl desátou zároveň odstartují opodál i lekce jógy pro dospělé. Slunce pozdravíme se zkušenou lektorkou Lenkou Jüngling. Lekce je zdarma a je vhodná pro všechny :-) i pro rodiče! Dítka se zabaví na jógahrátkách s Kateřinou Kalabusovou. Chcete-li se zapojit do lekce, vemte si svoji podložku.

9:30 značí i začátek workshopu s názvem Domácí výroba mýdel. Kurz povede paní Martina Žákovská, jejíž mýdla jsou osvědčena a vychvalována široko daleko ;-) Tento kurz je určen přednostně dobrým lidem, kteří si jej vybrali jako odměnu v rámci kampaně HITHIT a podpořili tak vznik našeho obchodu. Proběhne v našem bezobalovém obchodě na adrese Čechova 25 a bude tam možné nerušeně nahlédnout.

O hodinu později, tedy od 10:30, proběhne v parku opět lekce jógy pro všechny. Tentokrát pod vedením Zuzany Viznarové, zakladatelky jógového studia Yoga Oáza, která nám předvede využití jógy v každodenním životě. I k této lekci se můžete připojit se svojí podložkou.
Maminky a tatínci, pro vaše ratolesti budou v tuto dobu opět připraveny jógahrátky s Kateřinou Kalabusovou. Vybavte je rovněž vlastními podložkami.

V průběhu celého dopoledne program ještě doplní další stanoviště. Spolek Sázíme stromy z.ú. si pro nás připravil stromový kvíz, který vás zábavnou formou seznámí se stromy rostoucími přímo v parku. Dále bude připraven tzv. bosý chodník, kde si bude moci každý vyzkoušet bosou chůzi po různých typech povrchu. A koho to už na zemi nebude bavit, bude se moci posunout o "level výše" na slack lajnu. K dispozici budou dvě, kratší pro začátečníky a delší pro mírně pokročilé.

Dopolední program bude ukončen nejpozději ve 12 hodin.

Svou účastí dáváte najevo nám i Vám, že vám záleží na tom, jak životní prostředí v Přerově vypadá, že jste si vědomi Vaší spoluúčasti na jeho tvorbě a my si toho opravdu moc vážíme.

Prosíme všechny zúčastněné, aby se chovali slušně k ostatním i prostředí parku a opouštěli jej v takovém stavu, v jakém byl, když do něj přišli. Především odpadky všeho druhu přemístěte do k tomu určených nádob. Děkujeme.

Festival bude pokračovat v dalších lokalitách po Přerově.

Více informací je na plakátech níže...

a také na webu celorepublikového projektu:  https://zazitmestojinak.cz/locations_/prerov/prerov/prerov
a FB události festivalu v PřerověPřejeme nám všem příjemně strávený den a nezapomenutelné zážitky v našem městě.


Zazit_mesto_jinak-plakat nam Svobody     A3 plakat v02-nahled