Zažít město jinak

Milí bezobaloví přátelé,

přijměte naše srdečné pozvání na festival

Zažít město jinak

Jsme jeho hrdým spolupořadatelem a potkáme se při dopoledním programu
v parku na Náměstí Svobody

v sobotu 11.9.

Den začneme v 9 hodin společnou snídaní v trávě s místními zemědělci Jakubem Špunarem (rostlinná výroba) a Petrem Čechem (živočišná výroba), kteří nám povědí o tom, proč je důležité podporovat lokální zemědělství. Připravíme k tomu i malou ochutnávku nejen jejich produktů.
Bude se vám hodit něco na sednutí do trávy a snídaně. Bylo by pěkné, kdyby se vaše snídaně skládala z reginálních produktů.

Okolo půl desáté pozvolna přejdeme s tématem besedy k omezování odpadků v domácnosti. Tématem nás provede Martina Dlouhá, spoluzakladatelka našeho obchodu. Máme pro vás připraveny praktické tipy a ukázky, které se vám mohou hodit třeba u vás doma nebo v zaměstnání. I při této besedě by se vám hodilo něco na sezení v trávě.

Půl desátou zároveň odstartují opodál i lekce jógy pro dospělé. Slunce pozdravíme se zkušenou lektorkou Lenkou Jüngling. Lekce je zdarma a je vhodná pro všechny :-) i pro rodiče! Dítka se zabaví na jógahrátkách s Kateřinou Kalabusovou. Chcete-li se zapojit do lekce, vemte si svoji podložku.

9:30 značí i začátek workshopu s názvem Domácí výroba mýdel. Kurz povede paní Martina Žákovská, jejíž mýdla jsou osvědčena a vychvalována široko daleko ;-) Tento kurz je určen přednostně dobrým lidem, kteří si jej vybrali jako odměnu v rámci kampaně HITHIT a podpořili tak vznik našeho obchodu. Proběhne v našem bezobalovém obchodě na adrese Čechova 25 a bude tam možné nerušeně nahlédnout.

O hodinu později, tedy od 10:30, proběhne v parku opět lekce jógy pro všechny. Tentokrát pod vedením Zuzany Viznarové, zakladatelky jógového studia Yoga Oáza, která nám předvede využití jógy v každodenním životě. I k této lekci se můžete připojit se svojí podložkou.
Maminky a tatínci, pro vaše ratolesti budou v tuto dobu opět připraveny jógahrátky s Kateřinou Kalabusovou. Vybavte je rovněž vlastními podložkami.

V průběhu celého dopoledne program ještě doplní další stanoviště. Spolek Sázíme stromy z.ú. si pro nás připravil stromový kvíz, který vás zábavnou formou seznámí se stromy rostoucími přímo v parku. Dále bude připraven tzv. bosý chodník, kde si bude moci každý vyzkoušet bosou chůzi po různých typech povrchu. A koho to už na zemi nebude bavit, bude se moci posunout o "level výše" na slack lajnu. K dispozici budou dvě, kratší pro začátečníky a delší pro mírně pokročilé.

Dopolední program bude ukončen nejpozději ve 12 hodin.

Svou účastí dáváte najevo nám i Vám, že vám záleží na tom, jak životní prostředí v Přerově vypadá, že jste si vědomi Vaší spoluúčasti na jeho tvorbě a my si toho opravdu moc vážíme.

Prosíme všechny zúčastněné, aby se chovali slušně k ostatním i prostředí parku a opouštěli jej v takovém stavu, v jakém byl, když do něj přišli. Především odpadky všeho druhu přemístěte do k tomu určených nádob. Děkujeme.

Festival bude pokračovat v dalších lokalitách po Přerově.

Více informací je na plakátech níže...

a také na webu celorepublikového projektu:  https://zazitmestojinak.cz/locations_/prerov/prerov/prerov
a FB události festivalu v PřerověPřejeme nám všem příjemně strávený den a nezapomenutelné zážitky v našem městě.


Zazit_mesto_jinak-plakat nam Svobody     A3 plakat v02-nahled

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení